logo TyfloCentrum.cz - odkaz na úvodní stranu

TyfloCentrum Pardubice, o.p.s.

Poskytovatel sociálních služeb pro lidi se zrakovým postižením v Pardubickém kraji

"SPRÁVNĚ VIDÍME JEN SRDCEM. CO JE DŮLEŽITÉ, JE OČÍM NEVIDITELNÉ." Antoine de Saint-Exupéry odkaz na fejsbuk TyfloCentra Pardubice

Popis trasy do TyfloCentrum Pardubice - pracoviště Pardubice

 

Popis trasy z pardubického vlakového nádraží

Stojíte-li s budovou Pardubického vlakového nádraží za zády, máte před sebou náměstí Jana Pernera a za ním vede souběžně s nádražím Palackého třída. Od budovy nádraží se dejte doprava. Po zhruba 50 metrech vystřídá dlažbu asfaltový podklad a vaše cesta se stočí mírně doleva. V těchto místech budete mít po vaší pravici travnaté plochy a po levici je podél cesty řada stromů. Takto pokračujte v přímém směru asi 280 m. Dorazíte k přechodu přes Hlaváčovu ulici, která je kolmá na Palackého třídu. Přechod je asi 15 metrů dlouhý a vede přes 4 pruhy vozovky. První pruh přivádí vozidla zleva, další tři zprava. Za přechodem pokračujte ještě asi 10 metrů přímo a pak zahněte o 90 stupňů doleva a po 10 metrech bude před vámi přechod přes Palackého třídu. Přechod je asi 20 dlouhý široký, první dva pruhy přivádí vozy zleva a další tři zprava. Oba přechody jsou ozvučeny (klapák) a vodorovné značení je doplněno vodícím pásem přechodu. Za přechodem se dáte doleva a po cca 5 metrech zatočíte o 90 stupňů doprava a budete pokračovat v přímém směru Hlaváčovou ulicí s budovou po pravici. Po zhruba 50 metrech budova vpravo skončí a před vámi bude vjezd ke garážím a na parkoviště. Přejděte jej a pokračujte stále v přímém směru. Asi po 30 metrech bude po vaší levici výstupní stanoviště autobusů na autobusovém nádraží. Na pravé straně budete mít cca 1,5 metrů vysokou zídku. Půjdete asi 80 metrů stále rovně kolem autobusového nádraží k parku. Chodník je široký cca 3 metry. Jedná se o kombinaci cyklo a pěší stezky. Na začátku parku se chodník stáčí mírně doleva a za tímto stočením se cesta rozděluje na tři. Půjdete cestou, která je úplně vpravo. Přibližně po 30 metrech přijdete k oplocenému pavilonu, který budete mít po levé ruce. Vstup do areálu se nachází po dalších 30 metrech vlevo. Na vstup do areálu vás upozorní zvuk akustického majáčku. Zde v prvním patře je kancelář TyfloCentra Pardubice, o.p.s.

 

Popis trasy z pardubického autobusového nádraží

Po výstupu z autobusu - na výstupišti - se otočíte doleva a půjdete 80 metrů kolem autobusového nádraží k parku. Chodník je široký 3 metry. Jedná se o kombinaci cyklo a pěší stezky. Na začátku parku se chodník stáčí mírně doleva a za tímto stočením se cesta rozděluje na tři. Půjdete cestou, která je úplně vpravo. Přibližně po 30 metrech přijdete k oplocenému pavilonu, který budete mít po levé ruce. Vstup do areálu se nachází po dalších 30 metrech vlevo. Na vstup do areálu vás upozorní zvuk akustického majáčku. Zde v prvním patře je kancelář TyfloCentra Pardubice, o.p.s.

 

Autem

Příjezd od Hradce Králové kolem zimního stadionu

Přejedete most přes Labe a za ním vlevo je zimní stadion (ČEZ aréna). Pokračujete ke světelné křižovatce. Zde odbočíte doprava (nalevo od vás bude AFI Palace). Přijedete na kruhový objezd, kde pojedete rovně ve směru jízdy. Poté pokračujte ve směru jízdy stále rovně a na první křižovatce odbočíte vlevo. Pak stále po hlavní silnici a dojedete až k bráně mateřské školy, ve které sídlí TyfloCentrum Pardubice.

 

Příjezd z obchvatu Hradec Králové - Pardubice - Chrudim

Kolem hypermarketu Albert přijedete k vlakovému nádraží a pokračujete stále směr centrum. Světelnou křižovatku u autobusového nádraží (po levé ruce) projedete rovně směr centrum. Na další světelné křižovatce (po pravé ruce Česká spočitelna) odbočíte vlevo. Po pravé ruce budete zezadu míjet obchodní dům Tesco, hotel Labe a polikliniku. Až minete zezadu polikliniku přijedete na kruhový objezd. Jeďte po silnici, která odbočuje doleva, poté stále rovně a na první křižovatce odbočíte vlevo. Pak stále po hlavní silnici a dojedete až k bráně mateřské školy, ve které sídlí TyfloCentrum Pardubice.

 

Popisy tras vznikly ve spolupráci s Navigačním centrem SONS ČR.


Pracoviště TC Pardubice


Partneři a dárci


Kalendář akcí


Zveme Vás

Doporučujeme