logo TyfloCentrum.cz - odkaz na úvodní stranu

TyfloCentrum Pardubice, o.p.s.

Poskytovatel sociálních služeb pro lidi se zrakovým postižením v Pardubickém kraji

"SPRÁVNĚ VIDÍME JEN SRDCEM. CO JE DŮLEŽITÉ, JE OČÍM NEVIDITELNÉ." Antoine de Saint-Exupéry odkaz na fejsbuk TyfloCentra Pardubice

Popis trasy do TyfloCentrum Pardubice - pracoviště Chrudim

 

Popis trasy z chrudimského vlakového nádraží

Stojíte-li s budovou chrudimského vlakového nádraží za zády, zabočíte doleva. Po levé ruce budete mít budovu informační kanceláře, čekárny a WC. Tyto budovy jsou součástí vlakového nádraží Chrudim. Budete pokračovat stále dále a po cca 20 m. budete mít po pravé ruce příjezdová stanoviště autobusového nádraží. Odsuď je popis trasy stejný pro příjezd vlakem a autobusem.
Pokračujte stále rovně po zhruba 100 metrech dojdete na konec budov, kde se chodník rozšíří, a vy půjdete mírně doprava. Po levé straně ze začátku budete mít pár obytných domů a po pravici ulici Československé armády. Chodník začne mírně klesat. Za domy bude následovat zeleň a ploty zahrádek, podél kterých dojdete po přibližně 130 metrech na konec chodníku, ke zleva ústící Dvořákově ulici. Tu v přímém směru přejdete přes přechod a za ním se dáte mírně doprava v původním směru podél budov po levé ruce. Po 75 metrech bude za budovami následovat kruhový objezd. Jakmile minete poslední dům, půjdete dál v přímém směru asi 15 metrů v pásu zeleně po obou stranách a hned za ním bude následovat přechod pro pruh vozidel jedoucích zleva. Za ním bude krátký ostrůvek v zeleni a po něm druhý přechod pro vozidla jedoucí z pravé strany. Kruhový objezd budete mít po své pravé ruce. Za druhým přechodem bude opět asi 10 metrový úsek v zeleni, kde přijdete na příčnou cestu pro pěší. Na té se dáte vpravo a po 85 metrech dojdete na Masarykovo náměstí. Budete-li se držet zeleně po své levici, navede vás na začátek řady domů táhnoucí se po celé délce Masarykova náměstí. Hned v prvním vchodu je lékárna. Projděte Masarykovo náměstí s budovami po levici. Po zhruba 200 metrech dorazíte na konec náměstí a dáte se směrem doleva do ulice Pardubická (pozor asi 50 metrů před koncem náměstí vede doleva úzká odbočka mezi domy, tuto jen minete). Pardubickou ulicí pokračujte jenom asi 10 metrů a vyhledejte přechod přes tuto ulici po vaší pravici. Přechod je rozdělen uprostřed ostrůvkem. Nejprve tedy přejdete pás vozovky pro vozidla jedoucí zleva, za ním bude opět krátký ostrůvek a po něm druhý přechod pro vozidla jedoucí z pravé strany. Za přechodem dorazíte k budově městského úřadu Chrudim. Dejte se doleva a pokračujte Pardubickou ulicí s domy po pravici. Po zhruba 80 metrech domy po pravici skončí a dalších 35 metrů budete mít po pravici oplocené parkoviště. Kousek za parkovištěm vyhledejte asfaltovou odbočku, která vede doprava. Vydejte se po chodníku vedle ní. Cesta se mírně stačí doleva k parkovišti před budovu Městský park 274. Po cca 20 metrech narazíte na odbočku vpravo (chodník), po které se vydejte. Po levé straně budete mít budovu a po 30 metrech dojdete ke dveřím do této budovy. Hned po vstupu do budovy se vpravo nachází recepce, kde vás pomohou nasměrovat do kanceláře. Kancelář je ve druhém patře. Dveře kanceláře jsou proti výtahu.

 

 

Popis trasy z chrudimského autobusového nádraží

Po příjezdu na jedno ze stanovišť autobusu přejdete po ostrůvku na jeho začátek, tedy ve směru podél čela autobusu, a přejdete po přechodu na chodník před budovami informační kanceláře, čekárny a WC. Tyto budovy jsou součástí vlakového nádraží Chrudim. Od tohoto bodu je popis trasy stejný jak pro příjezd autobusem tak i vlakem. Za přechodem se dáte vpravo, kdy budete mít budovy po své levici. Po zhruba 100 metrech dojdete na konec budov, kde se chodník rozšíří, a vy budete pokračovat mírně doprava. Po levici ze začátku pár obytných domů a po pravici ulici Československé armády. Chodník začne mírně klesat. Za domy bude následovat zeleň a ploty zahrádek, podél kterých dojdete po přibližně 130 metrech na konec chodníku, ke zleva ústící Dvořákově ulici. Tu v přímém směru přejdete přes přechod a za ním se dáte mírně doprava v původním směru podél budov po levé ruce. Po 75 metrech bude za budovami následovat kruhový objezd. Jakmile minete poslední dům, půjdete dál v přímém směru asi 15 metrů v pásu zeleně po obou stranách a hned za ním bude následovat přechod pro pruh vozidel jedoucích zleva. Za ním bude krátký ostrůvek v zeleni a po něm druhý přechod pro vozidla jedoucí z pravé strany. Kruhový objezd budete mít po své pravé ruce. Za druhým přechodem bude opět asi 10 metrový úsek v zeleni, kde přijdete na příčnou cestu pro pěší. Na té se dáte vpravo a po 85 metrech dojdete na Masarykovo náměstí. Budete-li se držet zeleně po své levici, navede vás spolehlivě na začátek řady domů táhnoucí se po celé délce Masarykova náměstí. Hned v prvním vchodu je lékárna. Projděte Masarykovo náměstí s budovami po levici. Po zhruba 200 metrech dorazíte na konec náměstí a dáte se směrem doleva do ulice Pardubická (pozor asi 50 metrů před koncem náměstí vede doleva úzká odbočka mezi domy, tuto jen minete). Pardubickou ulicí pokračujte jenom asi 10 metrů a vyhledejte přechod přes tuto ulici po vaší pravici. Přechod je rozdělen uprostřed ostrůvkem. Nejprve tedy přejdete pás vozovky pro vozidla jedoucí zleva, za ním bude opět krátký ostrůvek a po něm druhý přechod pro vozidla jedoucí z pravé strany. Za přechodem dorazíte k budově městského úřadu Chrudim. Dejte se doleva a pokračujte Pardubickou ulicí s domy po pravici. Po zhruba 80 metrech domy po pravici skončí a dalších 35 metrů budete mít po pravici oplocené parkoviště. Kousek za parkovištěm vyhledejte asfaltovou odbočku, která vede doprava. Vydejte se po chodníku vedle ní. Cesta se mírně stačí doleva k parkovišti před budovu Městský park 274. Po cca 20 metrech narazíte na odbočku vpravo (chodník), po které se vydejte. Po levé straně budete mít budovu a po 30 metrech dojdete ke dveřím do této budovy. Hned po vstupu do budovy se vpravo nachází recepce, kde vás pomohou nasměrovat do kanceláře. Kancelář je ve druhém patře. Dveře kanceláře jsou proti výtahu.

 

Autem


Příjezd od Pardubic

Přijedete do Chrudimi. Vpravo bude benzínová pumpa a silnice začne klesat. Přejedete železniční přejezd a pokračujete stále rovně ke kruhové křižovatce. Po levé straně je park. Na konci parku, před městským úřadem, cca 100 metrů před kruhovou křižovatkou, odbočíte doleva na venkovní parkoviště. V budově, která je před vámi je ve 2. patře kancelář TyfloCentra Pardubice, o.p.s. Když zastavíte před budovou, tak se dáte podél budovy vpravo, zahnete doleva podél rohu budovy a uprostřed strany je vchod do budovy. Kancelář se nachází ve druhém patře, je přístupná po schodišti nebo výtahem z přízemí. Hned po vstupu do budovy se vpravo nachází recepce, kde vás pomohou nasměrovat do kanceláře. Kancelář je ve druhém patře. Dveře kanceláře jsou proti výtahu.


Příjezd od Hlinska

Přijedete do Chrudimi od Slatiňan. Přejedete železniční přejezd a pokračujete stále po hlavní silnici směrem ke kruhové křižovatce cca 1 km (silnice se stáčí vpravo), kde se odbočuje na Čáslav a na Masarykovo náměstí. Na kruhové křižovatce odbočíte doprava směrem k Masarykovu náměstí. Pokračujete stále rovně cca 200 m. Na další kruhové křižovatce odbočíte doleva směrem na Pardubice. Po kruhové křižovatce budete mít vpravo budovu Městského úřadu Chrudim. Za městským úřadem po cca 100 m. (jak končí plot) odbočíte doprava na venkovní parkoviště. V budově, která je před vámi je ve 2. patře kancelář TyfloCentra Pardubice, o.p.s. Když zastavíte před budovou, tak se dáte podél budovy vpravo, zahnete doleva podél rohu budovy a uprostřed strany je vchod do budovy. Kancelář se nachází ve druhém patře, je přístupná po schodišti nebo výtahem z přízemí. Hned po vstupu do budovy se vpravo nachází recepce, kde vás pomohou nasměrovat do kanceláře. Kancelář je ve druhém patře. Dveře kanceláře jsou proti výtahu.

 

Popisy tras vznikly ve spolupráci s Navigačním centrem SONS ČR.


Pracoviště TC Pardubice


Partneři a dárci


Kalendář akcí


Zveme Vás

Doporučujeme